Strona główna » OFERTA »
Ośrodek leczenia uzależnienia od leków
Ośrodek leczenia uzależnienia od leków PO-MOC oferuje specjalistyczne leczenie lekomanii oparte o stacjonarną terapię indywidualną oraz grupową pod okiem lekarzy i psychoterapeutów. Lekomania, nazywana również uzależnieniem od leków, jest coraz powszechniejszym problemem zdrowia publicznego w Polsce. To poważny nałóg, stanowiący zagrożenie dla normalnego funkcjonowania, zdrowia i życia osoby uzależnionej. Choroby cywilizacyjne, szalone tempo życia i presja to najczęstsze przyczyny lekomanii. Substancje zawarte w medykamentach mogą uzależniać w taki sam sposób, jak toksyny znajdujące się w alkoholu, narkotykach czy dopalaczach.
Leczenie lekomanii w Kielcach
Jeżeli zauważasz u siebie charakterystyczne objawy uzależnienia, takie jak:
• stosowanie leków przez okres dłuższy niż zalecenia lekarskie,
• przyjmowanie środków przeciwbólowych lub środków uspokajających w nadmiernej ilości,
• ciągłe skupienie na pozyskiwaniu i przyjmowaniu leków,
• nieustanne noszenie farmaceutyków przy sobie,
• objawy zespołu abstynencyjnego (pogorszenie nastroju, wahania nastroju, bóle i zawroty głowy),
skorzystaj ze specjalistycznej pomocy. Skontaktuj się z naszym ośrodkiem i rozpocznij leczenie uzależnienia fizycznego oraz psychicznego już dzisiaj!
Jakie rodzaje wsparcia oferujemy?
Każdy, kto szuka u nas wsparcia w zakresie uzależnienia od leków, skorzysta z dostosowanego pakietu leczenia, opracowanego specjalnie z myślą o Twoich unikalnych potrzebach i wymaganiach. Przyczyny, przebieg uzależnienia oraz objawy odstawienia leków u każdego wyglądają nieco inaczej. Właśnie dlatego plan leczenia lekomanii w każdym przypadku układamy w taki sposób, by terapia była dopasowana do potrzeb konkretnego pacjenta.
Proces leczenia uzależnienia od środków nasennych, środków przeciwbólowych, leków z grupy opioidów i innych substancji psychoaktywnych na ogół rozpoczyna detoks lekowy. Nagłe zaprzestanie przyjmowania leków wywołuje objawy zespołu abstynencyjnego oraz różne rodzaje skutków ubocznych, dlatego detoks lekowy przeprowadzony przez specjalistów jest dużo bezpieczniejszy od detoksu na własną rękę. Lekarze i pielęgniarki w czasie odtruwania wykazują szczególną ostrożność i na bieżąco monitorują stan pacjenta, by móc w porę zaradzić objawom odstawienia.
Po udanej detoksykacji osoby uzależnione uczestniczą w terapii indywidualnej oraz grupowej. Terapia ma na celu odnalezienie przyczyn lekomanii, analizę zachowań, które doprowadziły do nałogu, wypracowanie prawidłowych schematów myślowych oraz profilaktykę nawrotów.
Współpracuj z naszymi specjalistami
Nasi specjaliści w Ośrodku Leczenia Uzależnień PO-MOC mają niezrównane doświadczenie w leczeniu uzależnienia od leków i są w stanie zapewnić szeroką gamę metod terapeutycznych. Pomożemy Ci zidentyfikować Twoje uzależnienie, uporać się z jego objawami, zająć się przyczynami leżącymi u podstaw Twojego uzależnienia oraz poprawić Twoje poczucie własnej wartości i samooceny.
Optymalną formą pomocy dla osób uzależnionych od farmaceutyków jest terapia. W trakcie pobytu w ośrodku PO-MOC w Kielcach, pacjenci są pod stałą opieką lekarską oraz pielęgniarską. Każdy z nich jest wnikliwie diagnozowany pod kątem chorób, które wynikają z nałogu. Uzależnionym od leków oferujemy również konsultacje psychiatryczne oraz pełną anonimowość. Po ukończeniu terapii każdy z pacjentów otrzymuje dalsze zalecenia terapeutyczne. Ośrodek PO-MOC zapewnia stały kontakt z terapeutami i lekarzami oraz kontynuację leczenia w postaci terapii nawrotów w formie ambulatoryjnej. Uzależnienie od leków na dłuższą metę prowadzi do coraz poważniejszych skutków ubocznych. Dzięki indywidualnie dobranej terapii pod opieką doświadczonych lekarzy i psychoterapeutów otrzymasz szansę na powrót do zdrowia i dalsze życie wolne od nałogu.
Jak rozpocząć leczenie w naszym ośrodku?
W wyniku połączenia nowoczesnych i tradycyjnych metod terapeutycznych pomagamy zidentyfikować podłoże Twojego uzależnienia. Dzięki sesjom terapii indywidualnej i grupowej nauczysz się nowych sposobów kontrolowania swoich myśli i zdrowego radzenia sobie z czynnikami wyzwalającymi.
Na Twój telefon czekamy przez 7 dni w tygodniu o dowolnej porze dnia i nocy. Terapia w naszym ośrodku jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego, kto stwierdza u siebie silne działanie uzależniające leków, ale mimo skutków ubocznych nie potrafi z nich zrezygnować. By rozpocząć leczenie lekomanii w ośrodku PO-MOC nie potrzebujesz skierowania, a na czas pobytu wystawimy Ci zwolnienie lekarskie. Zabierz ze sobą dowód osobisty, listę przyjmowanych leków, dokumentację medyczną oraz wyniki badań.
Twój pobyt w ośrodku rozpocznie się od wywiadu i badania lekarskiego, które pozwoli określić stopień lekomanii oraz jej skutki dla Twojego organizmu. Na tej podstawie opracujemy indywidualny program leczenia.
Skontaktuj się z nami już teraz i pozwól nam pomóc Ci pokonać lekozależność.
Zmień swoje życie za pomocą jednego połączenia.
Często zadawane pytania
Zauważasz u siebie objawy uzależnienia od leków, ale boisz się sięgnąć po profesjonalną pomoc? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące lekomanii.
Gdzie leczyć uzależnienie od leków?
Leczenie lekomanii może odbywać się ambulatoryjnie lub stacjonarnie, choć ta druga metoda na ogół przynosi lepsze rezultaty. Stacjonarnym leczeniem uzależnienia od leków zajmuje się ośrodek leczenia uzależnień. Osoby uzależnione od przyjmowania leków przyjmuje i otacza opieką również nasz ośrodek leczenia lekomanii PO-MOC. Jeśli chcesz podjąć leczenia uzależnienia, a Twoim celem jest odzyskanie zdrowia i sensu życia — skontaktuj się z nami!
Ile trwa odwyk od leków?
Leczenie lekomanii prowadzone przez ośrodek leczenia uzależnień trwa minimum cztery tygodnie. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta okres ten może zostać wydłużony. Po wyjściu z ośrodka terapia powinna być kontynuowana przez okres przynajmniej kilku miesięcy.
Ile kosztuje odwyk od leków?
Stacjonarne leczenie uzależnienia od leków nie ma stałej ceny. Koszt leczenia waha się w zależności od potrzeb oraz wymagań pacjenta. Na cenę wpływa zarówno okres pobytu w ośrodku, jak i rodzaj zakwaterowania.
Jak wygląda odwyk od leków?
Leczenie lekomanii rozpoczyna detoks lekowy, którego celem jest odtrucie organizmu pacjenta. W czasie detoksu mogą wystąpić objawy zespołu abstynencyjnego — o ich zminimalizowanie dba doświadczony personel medyczny. Już na etapie detoksu pacjent może liczyć na wsparcie psychologa. Dalsza terapia uzależnienia psychicznego oraz fizycznego od leków polega na odnalezieniu i zrozumieniu podłoża problemu. Osoba cierpiąca na uzależnienie od leków odbywa terapię — indywidualną oraz grupową — w czasie której pracuje nad zmianą destrukcyjnych zachowań.